כל מה שצריך לדעת על קייטרינג לבר מצווה

בר מצווה- טקס המעבר מנערות לבגרות – כל מה שחשוב לדעת על קייטרינג לבר מצווה SALT & FEFROVICH

בר המצווה היא אחת מתחנות החיים המשמעותיות ביותר לנער בישראל. זהו הטקס שבו הנער מוכיח שהוא ראוי להיות חלק מקהילת הבוגרים, לקחת אחריות על מעשיו ולהיות שווה זכויות וחובות. ביהדות טקס זה מבטא את מוכנותו של הנער לשאת בעול מצוות ולקיים מצוות באופן עצמאי ולא בזכות הוריו כפי שהיה עד עכשיו.

 

גיל 13 הוא גיל שבו הילד משתנה והופך לנער. הוא מתבגר פיזית ונפשית, גופו ומוחו משתנים ומתחזקים והיכולת שלו להישאר שקול ורגוע גם כאשר הרגשות חזקים היא טובה יותר. לפיכך גיל זה נחשב בתרבויות רבות כגיל המעבר מילדות לבגרות והוא מצוין באמצעות טקסים סמליים המיועדים גם לנערים וגם לנערות. בשבט המסאי שבאפריקה לדוגמא הנערים מתבקשים לעבור מבחני אומץ, בהודו מתקיים טקס "לידה שניה" שבו הנערים נשלחים ליער ללמוד שם על החיים ועל איך לשרוד ולאחר מכן הם חוזרים לעיר לא עוד כילדים אלא כבוגרים. כל הטקסים כולם נועדו על מנת לאפשר לילדים לשאת את עול החיים הבוגרים על הטוב והפחות טוב שבהם.

 

טקס בר המצווה היהודי מתחיל במנהג הנחת התפילין ואז מנהג העלייה לתורה, הקריאה בתורה, קריאת הדרשה והתעטפות בטלית. לאחר העלייה לתורה נהוג שהאב אומר את הפסוק הידוע "ברוך שפטרני מעונשו של זה" זאת בכדי לציין שמעתה האחריות למעשיו של הבן אינה מוטלת יותר על האב אלא על הבן עצמו. כמו בטקס שבת חתן גם פה בתום הקריאה בתורה יזרקו על הנער מיני מתיקה על מנת שימתקו ימיו כאדם בוגר.

על טקס בר המצווה וגם עלינו salt & fefrovich

מעבר לרשמיותו של הטקס וההכנות הרבות שעל הנער לעבור על מנת שיוכל לעלות לתורה, מאורע זה גם מלווה בהתרגשות ושמחה גדולים. הורים רבים חשים שזוהי נקודת ציון חשובה גם בחייהם מאחר והם מבינים פתאום עד כמה התבגר בנם ושהוא אינו ילד יותר. אירוע בר המצווה נחגג באופנים שונים ומגוונים. ישנם המעוניינים במסיבה פרטית רק למשפחה המצומצמת. ישנם המעדיפים אירוע גדול ורב מוזמנים. ישנם כאלו השוכרים אולם לקיום החגיגות וישנם המארחים בחצרות בתיהם. מה שלא תבחרו לעשות, אירוע הבר מצווה דורש הכנה מראש והתארגנות הכוללת את כל נושא האירוח. הארוחה מהווה נדבך חיוני וחשוב ביותר בהצלחת האירוע. קייטרינג בר מצווה salt & fefrovich איכותי יספק חוויה בלתי נשכחת של אירוח מדרגה ראשונה. סידור שולחנות ואוכל טרי וטעים שיערב לחיככם.