קייטרינג לשבת חתן- למה? מתי? איפה?

אם גם אתם זוג תמים שחושב שהחתונה היא עצם העניין והעניין בעצם, היכונו לכמה תגליות מפתיעות! על פי המסורת היהודית החתונה עצמה היא רק נקודת שיא בסדרת חגיגות האורכות כשבוע. בדומה למסיבות הרווקים/רווקות של ימינו, גם החגיגות המקדימות הם טקסים הבאים לחגוג את הפרידה של האיש או האישה מעולם הרווקות ואת כניסתם לברית הנישואין. ישנו טקס הטבילה במקווה, לאחריו טקס החינה הידוע, לאחריו שבת חתן ורק אז החתונה. היום ננסה להתחקות אחר טיבו ומקורותיו של טקס שבת חתן.

Salt & Feferovich קייטרינג לשבת חתן

את טקס שבת החתן חוגגים בשבת שלפני החתונה. בטקס זה חוגג החתן המדומה למלך את הזכות שהוא קיבל להיכנס לברית הנישואין. הוא חוגג זאת על ידי עלייה לתורה והודיה לה' על כך שמזכהו לבנות בית בישראל. בעדות המזרח חוגגים את שבת החתן בשבת שאחרי החתונה מאחר ושם המנהג הוא שהחתן משווה למלך רק לאחר שהתחתן. על פי המנהג הקדום, מאחר והשימחה היא ענקית- שאדם מצליח למצוא לו אישה ולבנות לעצמו בית- יש להזמין את כל בני העיר לחגוג עם המשפחה. בימינו אנו, לא ניתן להזמין את כל בני העיר אבל המנהג עדיין נחגג ולרוב מזמינים בני משפחה וחברים. בין המנהגים המעניינים והיפים של שבת זו הן הזמירות והניגונים שמזמרים לחתן לפני ואחרי עלייתו לתורה. מנהג נוסף הוא זריקת הסוכריות והממתקים על החתן לאחר עלייתו לתורה וליקוטם על ידי הילדים. בעבר היו זורקים על החתן אגוזים. המילה אגוז היא בגימטרייה המילה "חטא". מה שמרמז על מצוות חז"ל למחול לחתן על כל עוונותיו ביום זה. בסופו של הטקס נפגשים בני המשפחה והחברים מחוץ לבית הכנסת. ישנם כאלו המקיימים את הארוחה החגיגית בחצר בית הכנסת ויש המקיימים אותה בביתו של החתן.

קייטרינג לשבת חתן? לנו ב Salt & Feferovich יש מגוון פתרונות

מאחר והמנהג הוא ביום שבת ומצווה להאכיל ולשמח קהל גדול של אנשים, יש להיערך בהתאם. כמו בכל אירוע חגיגי יש לוודא את מספר האנשים המגיעים. לראות שיש אפשרות הגעה לכולם ואם יש צורך להתארגן על פתרונות לינה אז גם זה רצוי לעשות. בנוסף אל לשכוח את הארוחה עצמה. הארוחה היא לרוב מהותו של אירוח טוב. סידור שולחנות יפה ומזמין, אוכל טרי וטעים, שתייה וקינוחים. הזמנת קייטרינג לשבת חתן היא פתרון מצוין והדבר הנכון לעשותו על מנת שהאירוע יהיה מוצלח וחגיגי. האוכל יכול להגיע כבר ביום שישי ממש לפני כניסת השבת בכדי שיישאר טרי וטעים.  
Salt & Feferovich בהנהלת השף דרור פרפרוביץ'